Various Committees(Vidyalaya level Committees)

 

                 LIST OF CLASS TEACHERS/CO CLASS TEACHERS

S.NO

CLASS

CLASS TEACHER

CO- CLASS TEACHER

1

I

GNAPIKA

 PREETHI

2

II

PREETHI

 CH.UMA

3

III

SHANKARAM

 TATA RAO

4

IV

B HARIKA

D. YOHAN

5

V

D.YOHAN

SAVITRY

6

VI

V.R.SREEDHAR

 VANDANA RAO

7

VII

 G.P.SREEKANTH

 K SUBHA RAO

8

VIII

G.A.K.CHALLA

 SWETHA KUMARI

9

IX

MOHAN KUMAR REDDY

 J.B.S.S.SHARMA

10

X

P.S.N. RAJU

 JAYA KUMAR

11

XI

PRABHAKAR

 MADHUSUDAN

12

XII

R.SUBHAPRADA

K . BABUJI

 

                                                                                                                  PRINCIPAL

 

 

                           WORK DISTRIBUTION FOR THE YEAR 2017-2018
 
 

KENDRIYA VIDYALAYA, ONGC, RAJAHMUNDRY

 

WORK DISTRIBUTION FOR THE YEAR 2017-2018

 
       

Sl.No

        Committee

Members Mr./Ms./Mrs.

 

1

ADMISSIONS

 BABUJI

 

 MOHAM REDDY

 

 ANUSHA

 

 

 

2

EXAMINATION (Sec & Sr.Sec)

R.Subhapradha

 

 

 

 EXAMINATION (PRIMARY)

DY/KVS/Moshaiah

 

4

TIME TABLE 

P.S.N.RAJU/JAI KUMAR

 

 

 

D.YOHAN/SHNAKARAM(FOR PRIMARY)

 

5

C.C.A(SecondarySr.Secondary)

NMKR(COORDINATOR) 

V.R.Sridhar(ASST.COORDINATOR)

 

 (PRIMARY)

B.HARIKA(COORDINATOR) 

 PREETHI(ASST.COORDINATOR)

 

 

 

 

House Masters /ASSOCIATE HOUSEMASTER

   

GODAVARI

 Prabhakar Rao, Sharma, Raju

 

GANGA

 Babuji,Subba Rao,Anusha

 

YAMUNA

 Jaya Kumar,Sreekanth,Swetha

 

KRISHNA

 Subhapradha,Giridhar,Vandana 

 

CCA COORDINATOR/HMs(PRIMARY)

 

 

GODAVARI

 Priti

 

GANGA

 Shankaram

 

YAMUNA

 ------

 

KRISHNA

 Yohan

 

6

FURNITURE

GPSK

 

 

 
   

7

SR. COMPUTER LAB.

N MOHANKUMAR REDDY

 

PRIMARY LCD/TV

SHANKARAM

 

CLASS LIB(PRIM)

 W.VNADANA RAO

 

8

 PRIMARY COMPUTERS

Yohan

 

 CMP/TLM/ACTIVITY ROOM

KVS

 

SPORTS& GAMES(PRIMARY)

DY/KVS/SKM

 

9

TEACHING AIDS 

G.PETER SREEKANTH

 

10

PHOTOGRAPHY

DSM/SKM

 

11

PURCHASE

GPSK,PKM,LDC/UDC

 

 12

REPAIRS AND MAINTENANCE

B,A.RAJU,GPSK, BAPI RAJU

 

13

ADVENTURE/EXCURSION(SEC)

 

PRIMARY

MVS REDDY/ KSR/ GIRIDHAR/ PKM

 

SKM/KVS/DY/PKM

 

     14

LIBRARY

 

 

     15

SCOUTS AND GUIDES

KSR, GIRIDHAR, HARIKA

,KVS,DY,SJ,NMKR,SKM,DSM

 

     16

P.A SYSTEM

B.A.RAJU

 

 

    17

MAGAZINE COMMITTEE

NMKR

V.R.SRIDHAR

 

    18

NAEP/NATIONAL GREEN CORPS/Science Exhibition

VLK

 

 

    19.

PLANTS

VLK/SUB STAFF

 

    20

SCIENCE PARK

R.SUBHAPRADHA/MANIKYARAO

 

    21

HERBAL GARDEN

VLK/ CHENNAIAH

 

    22

HEALTH&SANITATION

VLK/CHENNAIAH/NURSE

 

    23

THINK.COM

BAR/NMKR

 

    24

LITERARY CLUB

NMKR,V.R.SRIDHAR

 

   25

ECO CLUB & SCIENCE CLUB

INTEGRITY CLUB

VLK

GPSK

 

   26

MATHS CLUB/LAB

P S N RAJU,TGT MATHS 

 

   27

MUSIC CLUB

ART CLUB

------

K.SUBBARAO

 

   28

KV ONGC WEB UPDATION

NMKR/ANUSHA

 

   29

NTSE(NATIONAL TALENT SEARCH

EXAMINATION)

-------

 

   30

SCIENCE OLYMPIAD

VL

 

  31

KVS MATHS OLYMPIAD

 JAYA KUMAR

 

  32

CYBER OLYMPIAD

COMPUTER TEACHER ( SENIOR)

 

  33

BUDGET & MONITORING

G P SRIKANTH

B A RAJU

UDC/LDC

 

  34

CS-54 UPDATION

 

 

  35

CELEBRATIONS OF NATIONAL FESTIVALS AND IMPORTANT DAYS

REFRESHMENTS

NMKR

V.R.SREEDHAR

 

  36

COUNSELLING AND GUIDANCE

SECONDARY

APARNA

 

  37

CONDEMNATION of UNSERVICABLE ARTICLES

VEC/Dept.I/C/LDC/UDC

 

  38

CORPORAL PUNISHMENT MONITORING CELL/DISCIPLINE

UB,GPSK,MSR,DY

 

  39

CO-ORDINATION COMMITTEE/

ACADEMIC COMMITTEE

RSP/GPSK

 

  40

FIRST AID

-----------